Geomeetrilised kujundid 1 Karupoeg Puhh
Geomeetrilised kujundid 2 Kasvuhoone
Foto analüüsiks
Interaktiivse tahvli ülesanne - õpetaja joonistab tahvlile punktid, õpilane valib targa pliiatsi ning ühendab punktid. Analüüs.
Näide - Juhend Strawbees'i kasutamisest (näitlik materjal õpetajale)
Geomeetrilised kujundid 3
Tuulegeneraator
Näide LED valgustuse programmeerimisest
Näide servo mootori programmeerimisest
Soovitatav kasutada nutiseadet!
Tuulegeneraatori valmistamise videojuhend
Võib kasutada ka sisse logimata (sel juhul ei säilu programmid)
Kaardi väljaprint, võimalusel A1
Hindamisjuhend
Karupoeg Puhh ja tema lood on kindlasti ühed populaarsemad maailma lastekirjanduse ajaloos. „Karupoeg Puhh“ ilmus esmaskordselt juba 1926, „Maja Puhhi Salu servas“ 1928. Võib öelda, et Puhhi-lugudega on üles kasvanud mitu põlvkonda. Eesti keeles ilmusid Puhhi-lood esimest korda 1968. Mina lugesin Puhhi-raamatut, mis oli ilmunud 1974, ja samast raamatust ilmus kordustrükk 1977. Pärast seda on paaril korral veel Puhhi-raamatud ilmunud, kuid usun, et nüüd on olnud piisavalt pikk vaheaeg, et üks vahva kordustrükk kulub igati marjaks ära, et ka tänased lapsed saaksid Puhhi-seiklustest osa.
Aastate jooksul on Puhhile oma näo andnud Disney-kompanii, on tehtud multifilme, avaldatud koomikseid. Väga meeldejääv oli Puhh vene multifilmides (ülimalt laheda hääle andis Puhhile suurepärane näitleja Jevgeni Leonov), mida oli kokku kolm ja need valmisid aastail 1969-1972. Algupärase Puhhi on joonistanud Ernest Howard Shepard, kelle pilte (seekord tõepoolest värvilisiJ) näeme just selles raamatus.
Aga nüüd raamatu juurde!
Raamatu autor jutustab Karupoeg Puhhist ja tema sõpradest väikesele Christopher Robinile (raamatu autoril Alan Alexander Milne’il oli endal samanimeline poeg), kes ka ise nendes lugudes kaasa lööb. Karupoeg Puhh ehk Winnie Puhh on väikese poisi mängukaru, kes lugudes igati elavaks muutub. Siinkohal pean mainima, et tegelikult on olemas ka mänguasjadena nii Puhh kui ka kõik tema sõbrad, keda praegugi New Yorgis näha saabJ
Christopher Robin Milne pani aga oma mängukarule nimeks Winnie tänu sellele, et ta käis sageli Londoni loomaaias vaatamat Kanada pruunkaru, kelle nimi oli Winnie. Puhh ehk ingliskeeles Pooh oli aga luik, mida poiss koos isaga olid näinud ühel koolivaheajal.
Allikas: M. Tiidelepp (http://www.lastekas.ee/index.php?go=jutt&news_id=4095)
Video soovitatav